Уроки з мером: вирішення проблем громади очима молоді

Дата: 18.04.2019 17:18

Наприкінці 2018 року завершився перший етап уроків з мером (далі – УМ), під час яких старшокласники Мереф'янської громади мали змогу ознайомитися з діяльністю міської ради, її виконавчого комітету, депутатського корпусу, тощо.

Відсьогодні розпочався другий етап УМ. Відтепер, Мереф’янський міський голова Веніамін Сітов проводить зустрічі із школярами на базі освітніх закладів громади. Допомагають йому проводити уроки: секретар ради – Тетяна Дядченко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – Дмитро Микиша, начальник відділу освіти, культури та спорту Виконкому – Руслан Дейнека, голова Молодіжної ради Мереф’янської громади – Вероніка Чупріна.

Першими випробувачами УМ у новому форматі стала шоста школа. Розпочалась зустріч з інтерактивного знайомства. Для проведення подальшого заняття організатори вибрали досить цікавий процес взаємодії з учнями, спрямований на широкий обмін думками та ідеями – формат «Світового кафе» (The World Café).

Суть його полягає у тому, аби учасники розділилися на групи та розійшлися на свої локації для обговорення тієї чи іншої теми. Після закінчення певного часу учасники переходять до іншої локації і обговорюють вже іншу тему. Обговорення має завершитися коли групи пройдуть все коло.

Командам було запропоновано 4 локації, тематикою яких було:

• громадянська свідомість – рольова гра «Якби мером був Я» (модератор – Веніамін Сітов, Дмитро Микиша);
  • знайомство з діяльністю депутата міської ради та створення його ідеального образу (модератор – Тетяна Дядченко);
  • освіта культура та спорт – SWOT-аналіз (модератор – Руслан Дейнека);
  • виявлення проблем шкільного самоврядування (модератор – Вероніка Чупріна).

Зазначимо, що такі раунди обговорень створюють живу «мережу» обміну думками й розширюють та поглиблюють колективні знання. А для наших модераторів – це безцінна інформація, яка може допомогти у подальшому розвитку громади.

Завтра в подібному «кафе» побувають учні Мереф’янського ліцею.