Практика фасилітації та модерації в українських громадах

Дата: 25.01.2019 17:48

21-23 січня 2019 року спеціалістка відділу Міжнародних відносин та проектно-інвестиційної діяльності Крістіна Бережна була учасницею Другого модулю програми «Практика фасилітації та модерації в українських громадах».

Фасилітація та модерація – це організація процесу групової роботи, яка спрямована на прояснення і досягнення групою поставлених цілей. Підхід та технології фасилітації дозволяють реалізувати можливості, збільшити продуктивність та розкрити творчий потенціал команд, спільнот та організацій, підтримуючи і розвиваючи цінність кожної особистості в групі. Фасилітуючи групові процеси, вдається скоротити час та підвищити якість прийняття рішень, знизити конфліктний потенціал та покращити процеси взаємодії в проектах.

На триденному тренінгу учасники та учасниці опанували важливі методики роботи з групою:
• «Мозковий штурм» та його різновиди;
• «Консенсус-воркшоп»
• «SWOT – аналіз»
• «Світове кафе»
Також, розібрали рівні підтримки групи учасників та принцип «Do No Harm».

Тренінг був організований програмою GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH ) – ініціативи інфраструктурної програми для України. Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО.