«Практики фасилітації та модерації в українських громадах»

Дата: 09.11.2018 08:35

5-7 листопада спеціаліст відділу Міжнародних відносин та проектно-інвестиційної діяльності Виконавчого комітету Мереф'янської міської ради Крістіна Бережна проходила навчання на тренінгу «Практики фасилітації та модерації в українських громадах».

Тренінг розпочався зі знайомства з принципами діалогу, ключовими компетенціями фасилітатора діалогу та аналіза власних компетентцій, визначення «зон розвитку», після чого була рефлекція в міні-групах – знайомство з методом «коло підтрики».

Триденна програма тренінгу була насичена цікавими темами та формами роботи:

-гра дослідження у міні-групах – стратегії поведінки для переходу від позицій до інтересів і потреб;
- модель «Айсберг»: відмінності сприйняття учасників різних ситуацій, робота з протиріччями і аналіз стратегій;
- стратегії поведінки у конфліктних ситуаціях: 5 варіантів стратегій в моделі К. Томаса-Р.Кілмента, аналіз динаміки розвитку непорозуміння: від напруження до протистояння;
-етапи ескалації конфлікту і способи інтервенції – модель Ф. Глазла.
-навички перефразування та прояснення сенсу для якісного проведення фасилітації чи модерації;
-планування фасилітованої чи подерованої зустрічі: вибір та формування теми, відбір учасників, вибір місця проведення, підготовка запрошень, визначення часу на підготовку і на проведення зустрічі, планування результатів, визначення ризику;
-дизайн фисилітаційного процесу чи модерації: підтримка зв’язку з учасниками, підсумкові індивідуальні і групові зустрічі, збирання «зворотного зв’язку», моніторинг виконання домовленостей, співпраця з медіа, звітування.

Тренінг був організований програмою GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH ) – ініціативи інфраструктурної програми для України. Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО.