25 років славетній пам’яті

Дата: 31.05.2018 15:18

30 травня на майдані Перемоги відбувся мітинг, присвячений 25-річчю встановлення погруддя кошовому отаману Запорізької Січі Івану Дмитровичу Сірку.

В українській історії Іван Сірко – легендарна постать, мудрий і талановитий полководець. П’ятнадцять разів був обраний запорожцями кошовим отаманом, з них вісім разів поспіль. Впродовж двох з половиною десятиліть жодного разу не зазнавав поразок в боротьбі за визволення і об’єднання України.

На урочистий захід, що проходив біля погруддя Івана Дмитровича, завітали: Мереф’янський міський голова Веніамін Сітов, секретар Мереф’янської міської ради Тетяна Дядченко, депутат Харківської обласної ради, начальник відділу освіти, культури та спорту Виконавчого комітету Мереф’янської міської ради Руслан Дейнека, депутат Харківської районної ради Раїса Угненко, депутати Мереф’янської міської ради, вихованці навчальних закладів громади та небайдужі мереф’яни. Спеціальними гостями мітингу був Гетьманський козацький полк імені І.Сірка.

Святкова програма розпочалась із виступів Зразкового хореографічного колективу «Dance world» (кер. М. Слюсар). Продовжились урочистості вокальними номерами та декламуванням віршів.

Із урочистими словами привітань до мешканців громади звернулись: екс-голова Мереф’янської міської ради Борис Хихля та депутат Харківської районної ради, голова Жіночої ради м. Мерефа Раїса Угненко. Вони розповіли присутнім про історію встановлення погруддя: «Краєзнавець із нашого міста Костянтин Романов мріяв увічнити пам’ять Івана Сірка і вважав, що пам’ятник найкраще встановити на високому місці при дорозі, що веде до Запоріжжя. Встановлення пам’ятника-погруддя відбулося 30 травня 1993 року за рахунок бюджетних та зібраних небайдужими громадянами коштів. Автором чавунного погруддя Івану Сірку став нікопольський скульптор Валентин Шконда».

Наприкінці урочистого мітингу Настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці Отець Василь освятив знамення полку, ознаменовуючи вічну пам’ять великих подвигів легендарного отамана. Завершилось свято урочистим покладанням квітів до погруддя кошового отамана Запорізької Січі Івану Сірку.