У Харківській області зафіксовано небезпечне паразитарне захворювання

Дата: 15.05.2018 13:44

У Харківській області лікарі зафіксували випадок дирофіляріозу - захворювання, викликаного паразитуванням нематоди. Це гельмінтоз, який характеризується повільним розвитком та довгим хронічним протіканням.

Вже декілька жителів звернулися до медиків зі скаргами на болі та припухлості у різних частинах тіла: у Дергачівському районі – у грудній клітині, у Харкові - плечей. У ході медичного обстеження та хірургічного втручання було виявлено гельмінтів. За місцем проживання людей спеціалістами проведено епідеміологічне обстеження та  вжиті протиепідемічні заходи.

Захворювання передаються через укуси комарів, оводів та інших комах, а його джерелами можуть бути як домашні улюбленці, так і дикі тварини. При зараженні у тіло людини потрапляє паразит, який живе під шкірою та може досягати значних розмірів. Щоб убезпечити себе, медики радять встановлювати москітні сітки та користуватися спеціальними засобами.

Будіте пильними та при погіршенні самопочуття негайно звертайтеся до спеціалістів!