Робоча зустріч щодо захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини

Дата: 20.04.2018 13:38

19 квітня в приміщенні комунального закладу «Мереф’янська міська центральна бібліотека» в форматі «круглого столу» відбулася робоча зустріч щодо захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини.

На зустрічі були присутні представники: відділів та служб Виконавчого комітету Мереф'янської міської ради (далі ВК ММР) на чолі із заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ВК ММР Світланою Рудницькою, структурних підрозділів Харківської обласної та районної державних адміністрацій, комунального закладу охорони здоров'я «Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Мерефа Харківського району», відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського районного управління юстиції Харківської області, Харківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, ромської громади міста Мерефи, ромських громадських організацій та громадської духовно-просвітницької організації «Чачімо».
Під час «круглого столу» обговорювалося досить багато питань стосовно того, чому виникає дискримінація ромського населення, шляхи її подолання, тощо.
Миколою Бурлуцьким, головою ГДПО «Чачімо», було запропоновано створити робочу групу, яка б сприяла інклюзії ромів в місцеві громади. Створення такої групи допоможе посилити правові можливості ромського населення, налагодити їхній зв'язок із місцевою владою, сприятиме більшій обізнаності ромів щодо послуг, можливостей в сфері охорони здоров'я та освіти, тощо.

Для ефективної діяльності, робоча група повинна складатися як з представників органів місцевого самоврядування, профільних спеціалістів сфер соціального захисту населення, освіти, охорони здоров'я, правоохоронних органів, ДРАЦСу так і представників ромської громади.
Тому, як результат  заходу є проведення наступної зустрічі по створенню робочої групи та складання плану роботи.