Мереф’янська громада
Харківська область

Шануймо історичну пам’ять

Шануймо історичну пам’ять

Щороку все більше українців відзначають День Козацтва та вважають 14 жовтня головним чоловічим святом країни.

Вперше офіційно національне свято Дня козацтва або Дня захисників України з'явилося в календарі на жовтень 2015 року. Дата була обрана з вагомої причини. Свято Покрови пресвятої Богородиці, який відзначається 14 жовтня, був третім за важливістю (після Різдва та Великодня) для українських козаків. У цей день вони проводили Козацьку Раду, на якій обирали нового главу козацької республіки і отаманів. Саме тому, що на 14 жовтня припали одночасно два великих свята, пов'язаних з військовою мужністю козаків День захисника України також було призначено на цю дату.

Саме козаки об'єднали народ навколо однієї ідеї – домогтися незалежності і побудувати власну державу. З самого початку козацтво складалося виключно з вільних людей, які все своє життя присвятили захисту України від ворогів. Головною характеристикою козаків можна назвати, в першу чергу, демократичність. Всі козаки вважалися рівними, з рівними правами і обов'язками. Сьогодні традиції козацтва продовжують українські чоловіки, яким мужності не позичати. Українці продовжують залишатися захисниками своєї землі, володіють неймовірною силою духу і патріотизмом.

У Мереф’янській громаді шанують козацькі традиції та свята, адже вона є славетною землею, де народився кошовий отаман війська запорозького – Іван Дмитрович Сірко!

Для укріплення культурного спадку з традиціями необхідно ознайомлюватися з самого малку. Саме тому, у комунальному закладі «Мереф’янський дошкільний навчальний заклад №1» пройшов семінар для музичних керівників дошкілля, приурочений до Дня Козацтва. Дошкільнята співали пісні, танцювали, розповідали вірші та брали участь у вікторині «Запорізька Січ». Глядачі отримали масу емоцій, адже що може бути краще за маленьких україночок та козачат?

Естафету народних традицій продовжив комунальний заклад «Мереф’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №6». Учні 5 – 11 класів брали участь у Фестивалі стройової пісні, який кожен рік організовує керівництво школи.  Членами журі були почесні гості які завітали на свято: начальник відділу освіти, культури та спорту Виконавчого комітету Мереф’янської міської ради Руслан Дейнека та бувший учасник бойових дій на сході України, молодший сержант Михайло Моргун. Вони і вибрали переможця. Ним став 11 клас, який дуже якісно та синхронно виконував всі рухи та співав українську пісню. Але не обминули увагою й найоригінальніший виступ 5Б класу, які під час використали реквізит – букви, з яких складалось слово «Україна». Руслан Дейнека відзначив їх виступ та подарував пам’ятні книги.

Такі заходи – це ще одна можливість нагадати підростаючому поколінню про важливість збереження традицій та вшанування пам’яті народу. « повернутися до списку новин